Telefon z dobrym aparatem

3
561
nokia lumia 925 telefon z dobrym aparatem
Nokia lumia 925

Nie jest tajemnicą, że lustrzankę, a nawet przeciętny aparat cyfrowy nie jest prosto zastąpić aparatem w telefonie. Na dobry aparat trudno jest trafić również dlatego, że same parametry typu megapiksele niewiele nam mogą powiedzieć, trudno jest zinterpretować parametry bez faktycznych testów. Niektórzy stawiają z tego powodu na pewniki – np. telefony Apple, które mają naprawdę dobre aparaty, ale za tym idą również poważne pieniądze. A co z tańszymi smartfonami, których mnóstwo na rynku? Jestem przekonany, że jest więcej niż kilka modeli, które z powodzeniem zastąpią aparat cyfrowy w codziennych sytuacjach.

Sporo telefonów ma aparaty, które spełniają oczekiwania tylko w dobrych warunkach – chodzi mi głównie o światło. Zakup takiego telefonu nie jest wyzwaniem, dużo trudniej znaleźć model, który sprawdzi się również o zmierzchu, w pomieszczeniach, czy do fotografowania z bliska. Szukać warto wśród Nokii, Samsungów oraz Sony, a także wspomnianych już iPhonów.

Jak najprościej rozpoznać dobry aparat? Po pierwsze megapiksele – nie jest to najważniejsze, ale bez nich nigdzie nie dojdziemy. Dobry aparat to taki na poziomie kilkunastu mpix, niezbędne minimum to według mnie 8 mpix, choć można znaleźć kilka wyjątków od tej reguły. Kolejna rzecz, to jakość HD. Warto wczytać się w dane dotyczące nagrywania filmów – w tym jakość dźwięku, jeśli chodzi o obraz, jakość HD da nam pewność, że aparat nie okaże się bublem.

RankingRanking telefonów z aparatem 13 MPx

TOP 5Telefony z aparatem 13 MPx Producent Cena
1Samsung Galaxy A7 2018 64GB Dual Sim CzarnySamsungAktualna Cena
2Samsung Galaxy S9 G960F 64GB Dual Sim CzarnySamsungAktualna Cena
3Samsung Galaxy A50 (SM-A505) 128GB Dual Sim CzarnySamsungAktualna Cena
4LG V30 64GB NiebieskiLGAktualna Cena
5Samsung Galaxy S10 128GB Dual Sim CzarnySamsungAktualna Cena

RankingRanking telefonów z aparatem 16 lub 20 MPx

TOP 5Telefony z aparatem 16 i 20 MPx Producent Cena
1Nokia 7 Plus 64GB Dual Sim CzarnyNokiaAktualna Cena
2Xiaomi Redmi Note 7 64GB Dual Sim NiebieskiXiaomiAktualna Cena
3Xiaomi Mi A2 Lite 64GB Dual Sim CzarnyXiaomiAktualna Cena
4Xiaomi Redmi 6A 16GB Dual Sim NiebieskiXiaomiAktualna Cena
5Nokia 105 2017 Dual Sim CzarnyNokiaAktualna Cena

Jeśli zależy wam na aparacie, który sprawdzi się w różnych sytuacjach – przejrzyjcie w jakich trybach może pracować, niektóre aparaty naprawdę zaskakują pod tym względem, chociażby modele z serii Samsung Galaxy – niektóre aparaty cyfrowe posiadają mniej rozbudowane menu.

Czytaj o:  Telefon do gier

Zwróćcie uwagę także na rodzaj obiektywu, jego szerokość, firmę oraz rodzaj lampy, to właśnie tych kilka kwestii jest decydujących gdy światło nam nie sprzyja. Warto wybierać modele, w których zastosowano obiektywy Carla Zeissa, zdecydowanie najlepsze, jakie znajdziecie w telefonach.

Telefon z dobrym aparatem do 500

Znalezienie taniego i dobrego telefonu, z dobrym aparatem nie jest proste, ale też nie chcę nikogo zniechęcać – jest to wykonalne. Możecie szukać wśród modeli z poprzednich sezonów, radzę jednak nie stawiać na mało znane marki. Mogę polecić tu kilka sprawdzonych modeli, które poważnie możecie rozważyć, jeśli interesuje was coś w okolicach 500 zł. Po pierwsze Nokia 808, chwalona nie tylko za jakość zdjęć, ale również sprawdzanie się w nocy i ruchu. Dalej, Samsung PIXON 12, z bardzo dobrą lampą i wieloma funkcjami, dzięki czemu aparat może być używany w bardzo różnych warunkach. I na koniec: w tej cenie możecie znaleźć też Sony Xperie S – która robi zdjęcia w jakości HD.

RankingRanking telefonów z dobrym aparatem do 500 zł

TOP 5Telefony do 500 zł (od 8 MPx) Producent Cena
1Nokia 7 Plus 64GB Dual Sim CzarnyNokiaAktualna Cena
2Xiaomi Redmi Note 7 64GB Dual Sim NiebieskiXiaomiAktualna Cena
3Xiaomi Mi A2 Lite 64GB Dual Sim CzarnyXiaomiAktualna Cena
4Xiaomi Redmi 6A 16GB Dual Sim NiebieskiXiaomiAktualna Cena
5Nokia 105 2017 Dual Sim CzarnyNokiaAktualna Cena

Wytrzymały telefon z dobrym aparatem

Kolejne wyzwanie – niestety sporo telefonów oferuje dobry aparat, ale kosztem np. wytrzymałości. Sam na to naciąłem się kilka razy, szczególnie tańsze modele (np. wymieniony wyżej PIXON 12) bywają bardzo delikatne. Jak się nie naciąć? Po pierwsze oceńcie to „na oko”, często widać od razu jakie jest wykończenie itd., po drugie unikajcie niepewnych serii – jeśli dysponujecie większą kwotą celujcie w sprawdzone: Nokia Lumia, Samsung Galaxy, Sony Xperia – nie bez powodu są to serie flagowe.

Czytaj o:  Telefon komórkowy dla seniora

Telefon z dobrym aparatem i klawiaturą

Coś dla tradycjonalistów – wcale nie jest zasadą, że telefony niedotykowe mają gorsze aparaty. Faktycznie, zwykle nie on jest ich największym atutem, ale nie jest to też obszar całkowicie zaniedbany. Dobry aparat posiada kilka modeli Nokii np. z serii Asha, czy model E72. Również telefony BlackBerry mogą pochwalić się niezłymi osiągami, ale na taki telefon trzeba poświęcić trochę więcej pieniędzy, no i przede wszystkim – są to telefony raczej biznesowe, co nie każdemu będzie odpowiadało.

Telefon z dobrym aparatem - Ranking 2019

W poniższej tabeli znajdziecie zawsze aktualny ranking najlepszych produktów dopasowany do kategorii: Telefon z dobrym aparatem. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę cen Skąpiec.pl.

Ranking Telefon z dobrym aparatem Producent Cena
1Apple iPhone 7 32GB czarnyAppleAktualna Cena
2Xiaomi Redmi Note 4 32GB Dual Sim CzarnyXiaomiAktualna Cena
3Nokia 8 64GB Dual Sim NiebieskiNokiaAktualna Cena
4Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB CzarnySamsungAktualna Cena
5Samsung Galaxy S7 G930 32GB CzarnySamsungAktualna Cena

Telefon z dobrym aparatem - Opinie

  1. Bardzo dobry aparat jest w telefonie Nokia Lumia 1020. Jest porównywalny z dobrymi aparatami kompaktowymi. Mnie interesowały tylko smartfony z Windows Phone, dlatego wybrałem Lumię. Jeżeli chodzi o Androida, to nie wiem który ma dobry aparat. Może ktoś inny pomoże 🙂

  2. Ostatnio czyli 11 sierpnia 2015 roku robiłem szybkie testy takich aparatów w telefonach (niestety oprócz Sony więc tutaj jest sprawa otwarta) i w mojej ocenie najlepiej wypadł Samsung niezależnie od modelu. Najgorzej wypadł Apple. Test polegał na sprawdzeniu szybkości reakcji migawki, ostrzenia no i regulacji (opcji) wykonania zdjęcia. Apple niezależnie od modelu, czego się nie spodziewałem, bardzo słabo ostrzy, brak jest ustawień ekspozycji czego oczekuje się od aparatu. Pisze to dlatego, ze jestem fanem Appla ale komentarz autora że ma świetny aparat jest chyba przesadzony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here