Telefon stacjonarny bezprzewodowy

Popularność stacjonarnych telefonów bezprzewodowych znacznie spadła dlatego, że zostały wyparte przez telefony na kartę sim. Mimo to nadal jest wiele zastosowań, w których telefony bezprzewodowe sprawdzają się lepiej, niż komórki. Taki telefon jest dobrym rozwiązaniem dla starszej osoby lub jako telefon firmowy. Wśród takich telefonów znajdziesz zarówno bardzo proste modele, które posiadają wyświetlacz ciekłokrystaliczny, jak i telefony stacjonarne przypominające smartfony.

Telefon stacjonarny bezprzewodowy dla seniora

Telefony komórkowe mają mnóstwo funkcji, a małe klawisze dodatkowo komplikują wybieranie numerów. Do użytku domowego dla starszych osób znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybór stacjonarnego telefonu bezprzewodowego. Przed zakupem zwróć uwagę na to, czy jego obsługa jest prosta, a wielkość liter wystarczająco duża. Przydatną opcją jest możliwość szybkiego wybierania numerów i książka telefoniczna – znajdziesz je w prawie każdym telefonie bezprzewodowym. Warto kupić telefon stacjonarny, który automatycznie uzupełnia prefiksy numerów.

Takie opcje, jak kolorowy wyświetlacz czy wiele opcji do wyboru będą dla starszej osoby stanowiły przeszkodę. Przed zakupem upewnij się, że telefon stacjonarny jest wystarczająco duży i można go wygodnie trzymać. Liczy się też to, jak działają klawisze. Starsze osoby mają często problem z oceną tego, czy już nacisnęły przycisk, dlatego plusem są klawisze z wyraźnym skokiem.

Osoby starsze docenią funkcję głośnomówiącą, która pozwala na znaczne zwiększenie głośności.

Telefon bezprzewodowy z sekretarką

Na tę opcję zwracają uwagę przede wszystkim klienci firmowi. Gdy ktoś pozostawi nam informację na automatycznej sekretarce, na wyświetlaczu powinna się wyświetlić odpowiednia informacja. Telefony różnią się ilością informacji, które można zapisać w ich pamięci – jeśli jest ich niewiele, a pod dany numer dzwoni wiele osób, to korzystanie z sekretarki jest utrudnione. Opcja automatycznej sekretarki znajduje się nawet w dość tanich telefonach bezprzewodowych. Przed dokonaniem zakupu zorientuj się, czy telefon oferuje możliwość zapisania swojego powitania.

Telefon bezprzewodowy do biura

W przypadku telefonu stacjonarnego do biura, warto sprawdzić przed zakupem, czy sprzęt posiada opcję blokowania połączeń na płatne numery. Ponieważ w firmie często panuje hałas, dobrym wyborem jest telefon zapewniający wysoką jakość dźwięku jednej i drugiej stronie. Niektóre modele mają nawet opcję wyboru profili dźwięku, dzięki czemu można ustawić cieplejsze lub chłodniejsze brzmienie. Przydaje się też wyłączenie dzwonków wtedy, gdy przez jakiś czas chcesz się zająć niczym niezakłócaną pracą.

Konieczną opcją jest wskaźnik naładowania baterii i siły sygnału. Czasem zachodzi potrzeba nagrania jakiejś rozmowy i w przypadku niektórych modeli można to zrobić z poziomu telefonu. Telefon bezprzewodowy do biura powinien umożliwiać współpracę z kilkoma słuchawkami i zapisywanie nieodebranych rozmów. Pamiętaj, że modele z czarno-białymi wyświetlaczami oferują znacznie dłuższy czas działania na baterii niż te telefony stacjonarne, które przypominają smartfony. Plusem takiego telefonu jest fakt, że pozwala na znacznie dłuższe rozmowy niż smartfon – bateria w telefonie bezprzewodowym jest o wiele większa.

Telefon bezprzewodowy do domu

Telefon bezprzewodowy do domu zwykle oferuje podobne opcje, jak telefon do biura. Jeśli zależy Ci na bardziej rozbudowanym modelu, wybierz telefon z kolorowym ekranem. Natomiast polecamy tradycyjny telefon bezprzewodowy, który pozwala na wygodnie prowadzenie długich rozmów.

W przypadku telefonu stacjonarnego do domu, warto zwrócić uwagę na opcję bezpośredniego połączenia – telefon po wyjęciu ze stacji łączy się automatycznie z ostatnim numerem. Przydaje się także opcja wyciszania dzwonka w nocy i wtedy, gdy ktoś dzwoni z nieznanego numeru.

Ponieważ wielu osób w ciągu dnia nie ma w domu, konieczna jest opcja zapamiętywania ostatnich połączeń. Ciekawą opcją jest wyłączanie emisji fal radiowych, dzięki czemu oszczędzasz prąd wtedy, gdy nikt nie rozmawia przez słuchawkę. Ważny jest duży zasięg – w przypadku niektórych modeli telefonów możesz rozmawiać nawet wtedy, gdy jesteś poza domem.

Bardzo przydatną opcją jest nawiązywanie połączenia po przyciśnięciu jednego przycisku i automatyczna niania – gdy w pokoju dziecka będzie głośno, wtedy stacja zadzwoni pod słuchawkę. Takie opcje, jak wyświetlanie godziny i budzik są wykorzystywane znacznie rzadziej.

Telefon bezprzewodowy duo

Nazwa Duo oznacza, że telefon posiada dwie osobne słuchawki. Dzięki temu przez telefon mogą rozmawiać niezależnie dwie osoby. Telefony bezprzewodowe duo przydają się także w biurze, bo dzięki nim można się porozumiewać za darmo (funkcja intercom). Możliwość takiego sparowania telefonów oferuje większość firm.

Podsumowanie

Wybierając telefon bezprzewodowy, zwróć uwagę na to, czy posiada on funkcje, z których będziesz korzystał. Często jest tak, że dajesz się namówić na telefon za kilkaset złotych, a potem korzystasz jedynie z funkcji dzwonienia, bo pozostałe masz na telefonie komórkowym lub nie są ci potrzebne.

Telefon stacjonarny bezprzewodowy - Ranking 2024

Wybierz najlepszy produkt z kategorii Telefon stacjonarny bezprzewodowy. Ranking aktualizowany jest co najmniej raz w tygodniu. Dane o produktach pochodzą z porównywarki cen Skąpiec.pl.

5 komentarzy do “Telefon stacjonarny bezprzewodowy”

 1. Moja babcia dalej nie chce telefonu komórkowego mimo że są takie z dużą, przejrzystą klawiaturą. Uważa że najważniejszy jest telefon domowy i taki tylko chce mieć. Jeszcze niedawno miała taki na kablu więc nie była mobilna w czasie rozmowy. Udało mi sie ją przekonać do telefonu bezprzewodowego- choć ciężko było bo myślała ze to telefon komórkowy jest.

  Odpowiedz
 2. Teraz chyba bardzo mało osób posiada w domu telefon stacjonarny, dlatego też jest tak mała ilość nowych modeli. Ja w domu rodzinnym jeszcze mam telefon stacjonarny i muszę przyznać, że bezprzewodowy to naprawdę dobre rozwiązanie. Szczególnie że nie trzeba się martwić i rozmawiać godzinę przy ścianie.

  Odpowiedz
 3. Już dawno nie słyszałam, żeby ktoś miał telefon stacjonarny… 🙂 Nawet moja babcia wyłączyła go na rzecz komórki. W dzisiejszych czasach to zanika, ale na pewno zdecydowanie lepszy jest taki bezprzewodowy z dobrym zasięgiem niż ten standardowy, wszystkim znany.

  Odpowiedz
 4. W moim otoczeniu jeszcze bardzo dużo osób taki telefon posiada. Jednak się nadal sprawdza. Ja sam mam w domu i uważam, że dobry telefon stacjonarny bezprzewodowy naprawdę się przydaje. Osobiście w domu korzystamy z Siemens Gigaset – od lat! Kilka modeli już przetestowaliśmy i każdy super. Dobra bateria, dobra jakość połączeń, fajny wygląd i przystępna cena.

  Odpowiedz
 5. Dla mnie najlepszy telefon stacjonarny bezprzewodowy to ten od Siemensa. Marka sprawdzona od wielu lat. Wszystkie modele telefony stacjonarne były z tej marki i sobie je bardzo chwalę. Odbiór jest dobry, ładnie się prezentują, mają dobry zasięg. Zdecydowanie bardziej polecam taki bezprzewodowy niż normalny.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz