Smartfon z Windows Phone

Trzema najpopularniejszymi systemami operacyjnymi są Android, iOS i Windows Phone. Jeśli szukasz szybkiego smartfona, który poradzi sobie z większością aplikacji, to dobrym wyborem jest system operacyjny Windows Phone. Takie modele są proste w obsłudze i oferują dużo możliwości w stosunku do ceny.

Dlaczego telefon z Windows Phone?

Smartfon wyposażony w system operacyjny Windows Phone wyróżnia się zoptymalizowanym systemem operacyjnym. Windows Phone jest dopasowywany pod potrzeby zaledwie kilku producentów sprzętu, natomiast system Android działa na tysiącach różnych modeli. Z tego powodu w przypadku smartfonów z Androidem po pewnym czasie zauważysz spadek wydajności modelu, a system operacyjny działa znacznie wolniej na sprzęcie o takiej samej wydajności, jak w przypadku smartfona z Windows Phone.

Smartfony z Windows Phone są lepiej zabezpieczone przed wirusami. Dla niektórych osób minusem jest to, że interface Windows Mobile wygląda zawsze tak samo i użytkownik ma niewielkie możliwości jego zmiany, ale nie jest to decydująca kwestia, jeśli chodzi o podjęcie decyzji.

Smartfon z Windows Phone – jaka firma?

Najważniejszym producentem smartfonów z Windows Mobile jest Microsoft, który produkuje smartfony Nokia Lumia. W ich przypadku masz bardzo szeroki wybór – najtańsze modele kosztują około 300 złotych, natomiast modele high-end to koszt około 2000 zł.

Jest też kilka firm, które są znane przede wszystkim z produkcji smartfonów z Androidem, ale oferują kilka modeli z systemem operacyjnym Windows Phone. Chodzi między innymi o Samsunga, LG i HTC. Ich oferta jest jednak znacznie bardziej ograniczona niż w przypadku modeli Microsoft.

Telefon z Windows Phone do 500 złotych

W tej cenie kupisz smartfon wyposażony w duży wyświetlacz o niezbyt dużej rozdzielczości. Smartfony tego typu posiadają zwykle 512 MB RAM i procesor dwurdzeniowy. Taka specyfikacja jest niewystarczająca w przypadku smartfona z Androidem, ale nie będzie sprawiała problemu w przypadku mniej wymagającego Windows Phone. Standardem w takim smartfonie jest 4 GB pamięci wewnętrznej. Taki model nie powinien mieć problemu z mniej wymagającymi aplikacjami. Smartfony Nokia Lumia, nawet w tak niskiej cenie, oferują przydatne mapy GPS i niezły aparat. Plusem jest też to, że smartfony oferują obudowy w żywych kolorach, a obudowa z plastiku powinna ochronić smartfon przed nieszczęśliwymi wydarzeniami.

Najważniejszą zaletą takiego smartfona jest płynność działania – system operacyjny jest zwykle dobrze zoptymalizowany, dlatego nie pojawiają się chwile zastanowienia.

Smartfon z Windows Phone do 1000 złotych

W tej cenie możesz oczekiwać znacznie lepiej wyposażonego smartfona, który będzie dobrym rozwiązaniem zarówno, jeśli chodzi o korzystanie z internetu, jak i granie w bardziej wymagające gry.

Smartfon w tej cenie zaoferuje Ci dobry aparat fotograficzny o rozdzielczości około 8 – 10 megapikseli i możliwość podświetlenia sceny za pomocą lampy błyskowej. Wyższa cena smartfona wynika często z kosztów obudowy wykonanej z metalu i wyświetlacza o wyższej rozdzielczości od tego, który zastosowano w tanim modelu. Bardzo przydatną opcją jest bezprzewodowe ładowanie. W tym segmencie cenowej stosowane są procesory o średniej wydajności. Nie ma obawy o płynność działania.

Smartfon z Windows Phone do 1500 złotych

1500 złotych pozwala na kupienie smartfona, który poradzi sobie z każdym zadaniem, jakie przed nim postawisz. Część modeli jest wyposażona w aparat, który dorównuje możliwościom aparatom kompaktowym. Pozwala on na robienie zdjęć o wysokiej rozdzielczości i wideo Full HD. W tego typu smartfonie znajdziesz wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, a płynne działanie systemu operacyjnego zapewni na nim mocny procesor i 2 – 3 GB RAM. Bardzo ważną kwestią jest pojemność pamięci telefonu – w modelu za około 1500 złotych możesz spodziewać się 32 GB pamięci lub nawet więcej. Kupując taki smartfon, zwróć uwagę, czy łączy się z siecią LTE, czy też posiada jedynie łączność 3G.

Podsumowanie

Smartfony z systemem Windows Mobile są często postrzegane, jako modele działające znacznie szybciej, niż telefony z Androidem w podobnej cenie. Firmy produkujące takie smartfony mogą zaproponować sprzęt, który działa sprawniej mimo gorszej specyfikacji, co wpływa na niską cenę najtańszych modeli.

Gdy kupujesz smartfon z systemem operacyjnym Android, musisz co jakiś czas czyścić jego pamięć, a mimo to, aplikacje mogą się zacinać. W przypadku telefonów z Windows Mobile, takie ryzyko nie istnieje – system jest lepiej dopracowany. W przypadku smartfona za 300 złotych działa on niemal tak samo płynnie, co w przypadku znacznie droższego sprzętu. Zwróć uwagę na to, czy smartfon jest wyposażony w te opcje, na których Ci najbardziej zależy i czy jego specyfikacja jest wystarczająca, by zapewnić sprawne działanie aplikacji i gier.

System Windows Mobile jest prosty w obsłudze i nie mają z nim problemu nawet osoby starsze i ludzie, którzy do tej pory nie mieli smartfona. Z tego powodu, to dobry wybór dla kogoś, kto szuka taniego i dobrego modelu dotykowego.

Smartfon z Windows Phone - Ranking 2024

Wybierz najlepszy produkt z kategorii Smartfon z Windows Phone. Ranking aktualizowany jest co najmniej raz w tygodniu. Dane o produktach pochodzą z porównywarki cen Skąpiec.pl.

2 komentarze do “Smartfon z Windows Phone”

  1. Mój ulubiony smartfon z Windowsem 😉 Miałam kiedyś z Androidem ale to nie było idealne rozwiązanie- za bardzo się wieszał. Teraz mam Nokie i śmiga aż miło 🙂 Ostatnio przypomniało mi sie jak dostałam mój pierwszy telefon- też Nokia zresztą 😀 Mam ją do tej pory- eksponat muzealny prawie ale jeszcze działa 😉 Tylko wygląd nie taki jak powinien być no i możliwości maleńkie ma 😀

    Odpowiedz
  2. Jak dla mnie Windows to spore nieporozumienie. Wydaje mi się, że Android działa zdecydowanie lepiej i warto się na niego zdecydować, jeżeli nie interesuje nas iOS. Kiedyś próbowałam się polubić z NOKIĄ, z Windowsem ale nie wyszło.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz