Ranking powerbanków do telefonu. Jak wybrać najlepszy?

Telefony komórkowe w ostatnim czasie przeszły rewolucję – najnowsze modele mają dziś parametry podobne do komputerów, ekrany posiadają ogromną rozdzielczość, a aparaty matrycę lepszą, niż w aparatach fotograficznych. Niestety, ale wszyscy wiemy, że zostało to okupione bardzo krótkim czasem działania na baterii. Producenci smartfonów bardzo często reklamują swoje smartfony jako dające ogromną swobodę, co nie jest prawdą dlatego, że telefon musimy często ładować każdego dnia. Czy można rozwiązać problem krótkiego czasu działania smartfona na jednym ładowaniu baterii?

Tak – rozwiązaniem tego problemu jest zakup dobrego powerbank’u, czyli urządzenia, które pozwoli doładować nam ogniwa w telefonie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. To jedynie obejście problemu krótkiego czasu działania smartfona, ale i naszym zdaniem, warto się nim zainteresować. Powerbank uchroni nas przed sytuacją, gdy czekamy na ważny telefon i bateria naszego smartfona się wyładowuje. W takiej sytuacji wystarczy podłączyć smartfon kablem USB do powerbank’u i zaczekać kilka minut, aż bateria się podładuje.

Ciekawostka. Dobre powerbank’i wykorzystuje się także do ładowania aparatów fotograficznych. Przydają się one bardzo podczas długich sesji, gdy nie mamy dostępu do gniazdka. powerbank’i były wykorzystywane w pierwszej kolejności właśnie przed fotografów.

Jaka pojemność powerbank’u?

Najważniejszym parametrem każdego dobrego powerbank’u jest jego pojemność. Najmniejsze urządzenia mają pojemność około 4000 mAh, co jest wartością podobną, jak w przypadku baterii w najlepszych smartfonach. Możesz się domyślić, że takie urządzenie trzeba będzie ładować znacznie częściej, niż na przykład powerbank o pojemności 10000 mAh. Taki sprzęt pomoże Ci naładować jednocześnie tablet i smartfon, lub dwa razy naładować do pełna baterię w smartfonie.

Pojemność powerbank’u jest bezpośrednio związana z jego wielkością – największe urządzenia są dość ciężkie, ich ładowanie trwa bardzo długo, a przenoszenie będzie kłopotliwe. Taki powerbank dobrze sprawdzi się podczas długiej podróży, podczas której nie będziesz miał dostępu do gniazdka elektrycznego.

Gdy bateria w smartfonie trzyma krócej, niż 24 godziny, warto dokupić niewielki powerbank o pojemności nieprzekraczającej 2000 mAh. Można go mieć zawsze przy sobie. Plusem jest cienka obudowa przypominająca kształtem smartfon, która pozwala na noszenie go nawet w kieszeni.

Jakie opcje powinien posiadać dobry powerbank?

Jedną z najważniejszych opcji w powerbanku jest wskazywanie stanu naładowania. Ponieważ urządzenie jest bardzo proste, sygnalizacja może polegać na świeceniu diody LED w odpowiednim kolorze.

Warto zwrócić uwagę na obudowę powerbank’a – większość urządzeń posiada metalową lub plastikową obudowę, która może łatwo rysować się, gdy będziemy przenosili urządzenie w torbie lub w plecaku. Naszym zdaniem, lepszym rozwiązaniem jest zakup urządzenia w gumowej obudowie, która jest lepiej zabezpieczona przed uszkodzeniami.

Niezbędnym elementem jest system zabezpieczający powerbank przed zwarciem – może do niego dojść wtedy, gdy wrzucony zostanie do plecaka wraz z kluczami i innymi elementami z metalu.

Największym minusem tanich powerbank’ów jest to, że ich parametry wyglądają bardzo dobrze jedynie na ulotce. Często po zakupie najtańszego źródła energii okazuje się, że ledwo wystarcza ono na doładowanie baterii smartfona, a następnie trzeba pamiętać o ciągłym ładowaniu nie tylko samego telefonu, ale także powerbanku. W najgorszych przypadkach, zakup taniego powerbank’u, może doprowadzić do uszkodzenia drogiego smartfona.

Urządzenia tego typu nie kosztują zbyt dużo – już za około 100 złotych można kupić bardzo dobry powerbank, który będzie miał 2 porty i pojemność około 10000 mAh.

Gdy już wejdziesz w posiadanie powerbank’u, zwróć uwagę, by używać go w prawidłowy sposób. Polega to na ładowaniu i rozładowywaniu urządzenia raz na jakiś czas – przynajmniej raz w miesiącu. Złym rozwiązaniem jest ciągłe ładowanie powerbank’u, które może doprowadzić do jego zniszczenia. Pamiętajmy o tym, że powerbank ma w środku akumulator, który także może ulec zużyciu.

Ciekawą opcją są także powerbank’i łączące funkcje kilku urządzeń. Nowym trendem jest kupowanie powerbank’ów z głośnikiem Bluetooth albo panelem słonecznym.

Czy iPhone potrzebuje swojego osobnego powerbank’a?

To pytanie pojawia się bardzo często – okazuje się, że iPhone bardzo dobrze współpracuje z większością powerbank’ów, które są dostępne na rynku.

Ranking powerbanków do telefonu. Jak wybrać najlepszy? - Ranking 2024

Wybierz najlepszy produkt z kategorii Ranking powerbanków do telefonu. Jak wybrać najlepszy?. Ranking aktualizowany jest co najmniej raz w tygodniu. Dane o produktach pochodzą z porównywarki cen Skąpiec.pl.

5 komentarzy do “Ranking powerbanków do telefonu. Jak wybrać najlepszy?”

  1. Mam takiego power banka i nie wyobrażam sobie, żebym go nie miała. To zaraz obok telefonu najważniejsza rzecz w mojej torebce. Naprawdę super się sprawdza, działa wtedy kiedy tego potrzeba i nie tylko do telefonu 🙂 Do innych rzeczy też mi się przydaje. Kupiłam go za 30 zł, a ma wielką moc, która wystarcza na trzy pełne ładowania telefonu, więc bardzo fajnie!

    Odpowiedz
  2. Jeżeli chodzi o Power Bank to przede wszystkim jego pojemność. Nie warto zwracać uwagi na firmy, bo często te droższe działają gorzej i częściej tracą swoją moc. Ja kupiłam ostatnio taki za 60 zł, jestem zadowolona, starcza mi na trzy pełne ładowania. Miałam też droższe i tańsze wersje ale niestety żadna z nich się nie sprawdziła. Trafiałam chyba na wadliwe modele.

    Odpowiedz
  3. Dużo podróżuję. Chodzę po górach, jeżdżę po Europie a dodatkowo robię masę zdjęć. Bez tego nie dałoby się nic zrobić. Dobry powerbank do telefonu to zbawienie. Kupiłam sobie ostatnio z Xiomi i jestem bardzo zadowolona. Dość szybko się ładuje i bardzo dobrze później trzyma. Wystarcza mi na około 3 doładowania, więc jak dla mnie to bardzo dużo. Ale czytałam ostatnio o powerbankach na promienie słoneczne, solarnych, ktoś ma?

    Odpowiedz
  4. Kiedyś kupowałem tego masę, bo żaden się nie sprawdzał, raz czy dwa naładował baterię do pełna a później masakra, nic nie trzymał. Więc ostatecznie zdecydowałem się na zakup czegoś lepszego. Teraz uważam, że najlepszy powerbank to Xiaomi – w zasadzie jest kilka modeli, które dobrze się sprawdzają, ale naprawdę polecam sprawdzić i dopasować pojemność do własnych potrzeb. Teraz od roku korzystam z niego i żadnych problemów.

    Odpowiedz
  5. Od niedawna korzystam z Xtorm i uważam, że to dobry powerbank. Wiadomo, wszystko zależy od tego jaką pojemność wybierzemy, ale ja nie mam na co narzekać. Jakość wykonania dobra, design też nie jest najgorszy, pojemności do wyboru duże. Na pewno na razie go nie zmienię, bo działa super.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz