Power Bank do telefonu

Telefony komórkowe w ostatnim czasie przeszły rewolucję – najnowsze modele mają dziś parametry podobne do komputerów, ekrany posiadają ogromną rozdzielczość, a aparaty matrycę lepszą, niż w aparatach fotograficznych. Niestety, ale wszyscy wiemy, że zostało to okupione bardzo krótkim czasem działania na baterii. Producenci smartfonów bardzo często reklamują swoje smartfony jako dające ogromną swobodę, co nie jest prawdą dlatego, że telefon musimy często ładować każdego dnia. Czy można rozwiązać problem krótkiego czasu działania smartfona na jednym ładowaniu baterii?

Tak – rozwiązaniem tego problemu jest zakup dobrego power bank’u, czyli urządzenia, które pozwoli doładować nam ogniwa w telefonie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. To jedynie obejście problemu krótkiego czasu działania smartfona, ale i naszym zdaniem, warto się nim zainteresować. Power bank uchroni nas przed sytuacją, gdy czekamy na ważny telefon i bateria naszego smartfona się wyładowuje. W takiej sytuacji wystarczy podłączyć smartfon kablem USB do power bank’u i zaczekać kilka minut, aż bateria się podładuje.

Ciekawostka. Dobre power bank’i wykorzystuje się także do ładowania aparatów fotograficznych. Przydają się one bardzo podczas długich sesji, gdy nie mamy dostępu do gniazdka. Power bank’i były wykorzystywane w pierwszej kolejności właśnie przed fotografów.

Jaka pojemność power bank’u?

Najważniejszym parametrem każdego dobrego power bank’u jest jego pojemność. Najmniejsze urządzenia mają pojemność około 4000 mAh, co jest wartością podobną, jak w przypadku baterii w najlepszych smartfonach. Możesz się domyślić, że takie urządzenie trzeba będzie ładować znacznie częściej, niż na przykład power bank o pojemności 10000 mAh. Taki sprzęt pomoże Ci naładować jednocześnie tablet i smartfon, lub dwa razy naładować do pełna baterię w smartfonie.

Pojemność power bank’u jest bezpośrednio związana z jego wielkością – największe urządzenia są dość ciężkie, ich ładowanie trwa bardzo długo, a przenoszenie będzie kłopotliwe. Taki power bank dobrze sprawdzi się podczas długiej podróży, podczas której nie będziesz miał dostępu do gniazdka elektrycznego.

Gdy bateria w smartfonie trzyma krócej, niż 24 godziny, warto dokupić niewielki power bank o pojemności nieprzekraczającej 2000 mAh. Można go mieć zawsze przy sobie. Plusem jest cienka obudowa przypominająca kształtem smartfon, która pozwala na noszenie go nawet w kieszeni.

Jakie opcje powinien posiadać dobry power bank?

Jedną z najważniejszych opcji w power banku jest wskazywanie stanu naładowania. Ponieważ urządzenie jest bardzo proste, sygnalizacja może polegać na świeceniu diody LED w odpowiednim kolorze.

Warto zwrócić uwagę na obudowę power bank’a – większość urządzeń posiada metalową lub plastikową obudowę, która może łatwo rysować się, gdy będziemy przenosili urządzenie w torbie lub w plecaku. Naszym zdaniem, lepszym rozwiązaniem jest zakup urządzenia w gumowej obudowie, która jest lepiej zabezpieczona przed uszkodzeniami.

Niezbędnym elementem jest system zabezpieczający power bank przed zwarciem – może do niego dojść wtedy, gdy wrzucony zostanie do plecaka wraz z kluczami i innymi elementami z metalu.

Największym minusem tanich power bank’ów jest to, że ich parametry wyglądają bardzo dobrze jedynie na ulotce. Często po zakupie najtańszego źródła energii okazuje się, że ledwo wystarcza ono na doładowanie baterii smartfona, a następnie trzeba pamiętać o ciągłym ładowaniu nie tylko samego telefonu, ale także power banku. W najgorszych przypadkach, zakup taniego power bank’u, może doprowadzić do uszkodzenia drogiego smartfona.

Urządzenia tego typu nie kosztują zbyt dużo – już za około 100 złotych można kupić bardzo dobry power bank, który będzie miał 2 porty i pojemność około 10000 mAh.

Gdy już wejdziesz w posiadanie power bank’u, zwróć uwagę, by używać go w prawidłowy sposób. Polega to na ładowaniu i rozładowywaniu urządzenia raz na jakiś czas – przynajmniej raz w miesiącu. Złym rozwiązaniem jest ciągłe ładowanie power bank’u, które może doprowadzić do jego zniszczenia. Pamiętajmy o tym, że power bank ma w środku akumulator, który także może ulec zużyciu.

Ciekawą opcją są także power bank’i łączące funkcje kilku urządzeń. Nowym trendem jest kupowanie power bank’ów z głośnikiem Bluetooth albo panelem słonecznym.

Czy iPhone potrzebuje swojego osobnego power bank’a?

To pytanie pojawia się bardzo często – okazuje się, że iPhone bardzo dobrze współpracuje z większością power bank’ów, które są dostępne na rynku.

Power Bank do telefonu - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajdziecie zawsze aktualny ranking najlepszych produktów dopasowany do kategorii: Power Bank do telefonu. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę cen Skąpiec.pl.

TOP 5 Model (Power Bank do telefonu) Producent Cena telefonu
1Adata Powerbank P20000D 20000mAh AP20000D-DGT-5V-CBKAdataAktualna Cena
2Fresh n Rebel Powerbank 6000 mAH CloudFresh n RebelAktualna Cena
3Adata PV150AdataAktualna Cena
4Samsung EB-PG850SamsungAktualna Cena
5Adata Power Bank AA10050 10050 mAh Gold 3.1AAdataAktualna Cena

Podobne rankingi

Power Bank do telefonu - Opinie i komentarze (2)

  • Mam takiego power banka i nie wyobrażam sobie, żebym go nie miała. To zaraz obok telefonu najważniejsza rzecz w mojej torebce. Naprawdę super się sprawdza, działa wtedy kiedy tego potrzeba i nie tylko do telefonu 🙂 Do innych rzeczy też mi się przydaje. Kupiłam go za 30 zł, a ma wielką moc, która wystarcza na trzy pełne ładowania telefonu, więc bardzo fajnie!

    Reply
  • Jeżeli chodzi o Power Bank to przede wszystkim jego pojemność. Nie warto zwracać uwagi na firmy, bo często te droższe działają gorzej i częściej tracą swoją moc. Ja kupiłam ostatnio taki za 60 zł, jestem zadowolona, starcza mi na trzy pełne ładowania. Miałam też droższe i tańsze wersje ale niestety żadna z nich się nie sprawdziła. Trafiałam chyba na wadliwe modele.

    Reply

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *