Ranking powerbanków do telefonu. Jak wybrać najlepszy?

2
802
PowerBank do telefonu
Jaki PowerBank wybrać?

Telefony komórkowe w ostatnim czasie przeszły rewolucję – najnowsze modele mają dziś parametry podobne do komputerów, ekrany posiadają ogromną rozdzielczość, a aparaty matrycę lepszą, niż w aparatach fotograficznych. Niestety, ale wszyscy wiemy, że zostało to okupione bardzo krótkim czasem działania na baterii. Producenci smartfonów bardzo często reklamują swoje smartfony jako dające ogromną swobodę, co nie jest prawdą dlatego, że telefon musimy często ładować każdego dnia. Czy można rozwiązać problem krótkiego czasu działania smartfona na jednym ładowaniu baterii?

Tak – rozwiązaniem tego problemu jest zakup dobrego powerbank’u, czyli urządzenia, które pozwoli doładować nam ogniwa w telefonie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. To jedynie obejście problemu krótkiego czasu działania smartfona, ale i naszym zdaniem, warto się nim zainteresować. Powerbank uchroni nas przed sytuacją, gdy czekamy na ważny telefon i bateria naszego smartfona się wyładowuje. W takiej sytuacji wystarczy podłączyć smartfon kablem USB do powerbank’u i zaczekać kilka minut, aż bateria się podładuje.

Ciekawostka. Dobre powerbank’i wykorzystuje się także do ładowania aparatów fotograficznych. Przydają się one bardzo podczas długich sesji, gdy nie mamy dostępu do gniazdka. powerbank’i były wykorzystywane w pierwszej kolejności właśnie przed fotografów.

Jaka pojemność powerbank’u?

Najważniejszym parametrem każdego dobrego powerbank’u jest jego pojemność. Najmniejsze urządzenia mają pojemność około 4000 mAh, co jest wartością podobną, jak w przypadku baterii w najlepszych smartfonach. Możesz się domyślić, że takie urządzenie trzeba będzie ładować znacznie częściej, niż na przykład powerbank o pojemności 10000 mAh. Taki sprzęt pomoże Ci naładować jednocześnie tablet i smartfon, lub dwa razy naładować do pełna baterię w smartfonie.

Pojemność powerbank’u jest bezpośrednio związana z jego wielkością – największe urządzenia są dość ciężkie, ich ładowanie trwa bardzo długo, a przenoszenie będzie kłopotliwe. Taki powerbank dobrze sprawdzi się podczas długiej podróży, podczas której nie będziesz miał dostępu do gniazdka elektrycznego.

Gdy bateria w smartfonie trzyma krócej, niż 24 godziny, warto dokupić niewielki powerbank o pojemności nieprzekraczającej 2000 mAh. Można go mieć zawsze przy sobie. Plusem jest cienka obudowa przypominająca kształtem smartfon, która pozwala na noszenie go nawet w kieszeni.

Jakie opcje powinien posiadać dobry powerbank?

Jedną z najważniejszych opcji w powerbanku jest wskazywanie stanu naładowania. Ponieważ urządzenie jest bardzo proste, sygnalizacja może polegać na świeceniu diody LED w odpowiednim kolorze.

Warto zwrócić uwagę na obudowę powerbank’a – większość urządzeń posiada metalową lub plastikową obudowę, która może łatwo rysować się, gdy będziemy przenosili urządzenie w torbie lub w plecaku. Naszym zdaniem, lepszym rozwiązaniem jest zakup urządzenia w gumowej obudowie, która jest lepiej zabezpieczona przed uszkodzeniami.

Niezbędnym elementem jest system zabezpieczający powerbank przed zwarciem – może do niego dojść wtedy, gdy wrzucony zostanie do plecaka wraz z kluczami i innymi elementami z metalu.

Największym minusem tanich powerbank’ów jest to, że ich parametry wyglądają bardzo dobrze jedynie na ulotce. Często po zakupie najtańszego źródła energii okazuje się, że ledwo wystarcza ono na doładowanie baterii smartfona, a następnie trzeba pamiętać o ciągłym ładowaniu nie tylko samego telefonu, ale także powerbanku. W najgorszych przypadkach, zakup taniego powerbank’u, może doprowadzić do uszkodzenia drogiego smartfona.

Urządzenia tego typu nie kosztują zbyt dużo – już za około 100 złotych można kupić bardzo dobry powerbank, który będzie miał 2 porty i pojemność około 10000 mAh.

Gdy już wejdziesz w posiadanie powerbank’u, zwróć uwagę, by używać go w prawidłowy sposób. Polega to na ładowaniu i rozładowywaniu urządzenia raz na jakiś czas – przynajmniej raz w miesiącu. Złym rozwiązaniem jest ciągłe ładowanie powerbank’u, które może doprowadzić do jego zniszczenia. Pamiętajmy o tym, że powerbank ma w środku akumulator, który także może ulec zużyciu.

Ciekawą opcją są także powerbank’i łączące funkcje kilku urządzeń. Nowym trendem jest kupowanie powerbank’ów z głośnikiem Bluetooth albo panelem słonecznym.

Czy iPhone potrzebuje swojego osobnego powerbank’a?

To pytanie pojawia się bardzo często – okazuje się, że iPhone bardzo dobrze współpracuje z większością powerbank’ów, które są dostępne na rynku.

Ranking powerbanków do telefonu. Jak wybrać najlepszy? - Ranking 2019

Warto sprawdzić ranking w kategorii Ranking powerbanków do telefonu. Jak wybrać najlepszy?, który codziennie aktualizujemy na podstawie popularności produktów i opinii użytkowników. Są tam najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

RankingRanking powerbanków do telefonu. Jak wybrać najlepszy?ProducentCena
1Adata P20000D 20000mAh Czarny (AP20000D-DGT-5V-CBK)AdataAktualna Cena
2Xiaomi Mi Power Bank 2C 20000 mAh biały (16878/C7473619)XiaomiAktualna Cena
3Xiaomi Mi 2S 10000mAh Czarny (17775)XiaomiAktualna Cena
4Baseus Power Bank Thin Version Wireless Charger 10000 mAh Czarny PPALL-QY01BaseusAktualna Cena
5Xtorm XW301 Power Bank Wireless 16000 QI Motion SzaryXtormAktualna Cena
Najlepsze słowa kluczowe wg Was:power bank ranking, jaki powerbank 2016, najlepsze power banki 2019, powerbank ranking 2019

Ranking powerbanków do telefonu. Jak wybrać najlepszy? - Opinie

  1. Mam takiego power banka i nie wyobrażam sobie, żebym go nie miała. To zaraz obok telefonu najważniejsza rzecz w mojej torebce. Naprawdę super się sprawdza, działa wtedy kiedy tego potrzeba i nie tylko do telefonu 🙂 Do innych rzeczy też mi się przydaje. Kupiłam go za 30 zł, a ma wielką moc, która wystarcza na trzy pełne ładowania telefonu, więc bardzo fajnie!

  2. Jeżeli chodzi o Power Bank to przede wszystkim jego pojemność. Nie warto zwracać uwagi na firmy, bo często te droższe działają gorzej i częściej tracą swoją moc. Ja kupiłam ostatnio taki za 60 zł, jestem zadowolona, starcza mi na trzy pełne ładowania. Miałam też droższe i tańsze wersje ale niestety żadna z nich się nie sprawdziła. Trafiałam chyba na wadliwe modele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here