Gdzie kupić telefon?

Coraz rzadziej wiążemy się na stałe z sieciami telefonicznymi i w ten sposób nabywamy smartfony. W ostatnim czasie popularnym trendem jest dokonywanie zakupu telefonu komórkowego w sklepie ze sprzętem AGD i RTV, gdzie ceny są znacznie bardziej korzystne.

Zestawienie otwiera RTV Euro AGD. Sklep poszeregował smartfony jakie oferuje pod względem oprogramowania. Mamy zatem telefony dla fanów Androida, Windowsa oraz IOS. Wybór jest stosunkowo szeroki, dlatego RTV Euro AGD zdecydował się na wprowadzenie funkcji porównania parametrów produktów, by zmniejszyć rozterki klienta. Dodatkowo, dostaje on możliwość zakupienia kart pamięci lub uchwytów samochodowych w atrakcyjnych cenowo zestawach. Co do opisów produktowych nie mamy zastrzeżeń. Jeśli chodzi o informacje dotyczące dostawy i warunków zakupu są równie wyczerpujące i łatwo dostępne.

Saturn to sklep, który w swoim asortymencie posiada wiele modeli smartfonów, czym dorównuje poprzednikowi. Na początek klient dostaje podstawowe informacje dotyczące konkretnego telefonu cena, dostępność, wysokość rat oraz koszt dostawy. Strona produktu jest intuicyjna, parametry są uszeregowane, płatność na raty przedstawiona w sposób jasny i zrozumiały. Zdecydowanie jest to sklep, który warto wziąć pod uwagę przy zakupie smartfona.

Kolejnym sklepem jest Media Markt. Jest on bardzo zbliżony do Saturna. Informacje przedstawione są w sposób prawie identyczny. Nawet w kwestii ceny produktu, czy ubezpieczenia nie ma różnic. Dostawa jest także darmowa, a sama płatność ratalna obsługiwana przez te same podmioty. W związku z tym, wybór między tymi dwoma sklepami jest zależny od indywidualnych preferencji klienta i jego sympatii do marki.

Pod względem asortymentu Vobis wypada dość słabo przy konkurentach. W kwestii cen też niestety nie wyróżnia się. Są one na poziomie Media Markt czy Saturna. Plusem Vobis jest natomiast darmowa przesyłka. Jednak warto pamiętać, że obowiązuje ona tylko i wyłącznie w przypadku płatności przelewem. Jeśli płacimy gotówką musimy sobie zdawać sprawę, że zapłacimy od 13 do 30 zł. Coś czego nie ma w innych sklepach to wskaźnik liczby osób, które zakupiły smartfona w Vobis. Czy to jednak wystarczy by zdecydować się na zakup właśnie w tym sklepie? To chyba jednak trochę za mało.

Trudno jednoznacznie wskazać, który z analizowanych sklepów ma dużą przewagę nad pozostałymi. Zarówno RTV Euro AGD, Saturn i Media Markt to znane marki, więc reprezentują określony poziom i oferują swoim klientom duży asortyment w podobnych cenach. W tym zestawieniu jedynie Vobis odstaje pod wieloma względami, dlatego tym razem sugerujemy zakup telefonu komórkowego w powszechnie znanych sklepach.

3 komentarze do “Gdzie kupić telefon?”

  1. Ja kupiłam telefon bezpośrednio u producenta, w sklepie. Jestem zadowolona z zakupu, bo mam pełną gwarancję i to bezpośrednio u nich, a nie w ogólnym sklepie. Zapłaciłam trochę mniej.

    Odpowiedz
  2. A ja tam kupiłam telefon z maxcoma , w ich własnym sklepie zresztą . co do samego telefonu to bardzo polecam . Bo można go kupić w dobrej cenie ,a tak samo jest na bardzo dobrym systemie operacyjnym android .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz