Folia ochronna na telefon

6
5110
folia ochronna na telefon smartfon
Folia ochronna na telefon smartfon 3mk

Współczesne telefony mają bardzo duże wyświetlacze, co wpływa na to, że są one narażone na porysowanie i podczas upadku może dojść do poważnego uszkodzenia. Dobra folia ochronna sprawia, że możemy na przykład włożyć telefon do kieszeni z kluczami bez obawy o to, że pojawią się na wyświetlaczu nieestetyczne rysy.

Folia ochronna na telefon – czy warto?

Producenci smartfonów bardzo często mówią o tym, że zakładanie folii ochronnych ma smartfony jest niewskazane, ponieważ ma osłabiać działanie panelu dotykowego i psuć obraz. Praktyka pokazuje, że jest zupełnie inaczej – po naklejeniu dobrej folii możemy o niej zapomnieć i cieszyć się z zabezpieczonego smartfona.

Matowa folia na telefon

Bardzo dziwi nas to, że wszyscy producenci smartfonów wykorzystują w nich błyszczące wyświetlacze. Znacznie pogarsza to widoczność ekranu wtedy, gdy jest jasno, ponieważ w ekranie wszystko się odbija. Rozwiązaniem tego problemu jest matowa folia.

Jej wadą jest to, że jest mocno widoczna po naklejeniu, ponieważ kontrastuje z błyszczącymi bokami smartfona. Dzięki dobrej, matowej folii, na smartfonie nie zbierają się brzydkie odciski palców. Folia sprawia, że telefon przestaje odbijać słońce, dlatego korzystanie z niego w słoneczny dzień, jest o wiele łatwiejsze.

Folia poliwęglanowa na telefon

Większość folii dostępnych w sklepach to folie poliwęglanowe. Niektórzy użytkownicy nie wyobrażają sobie używania smartfona bez takiej folii, inni twierdzą, że pogarsza ona właściwości ekranu.

Jak jest w rzeczywistości? Najlepsze folie poliwęglanowe nie będą miały niekorzystnego wpływu na działanie ekranu i nie ulegnie porysowaniu. Tanie folie mogą odklejać się lub bardzo łatwo rysować.

Folie poliwęglanowe różnią się także łatwością naklejania. W opakowaniach najlepszych folii znajdują się ściereczki, które pomagają w wyczyszczeniu ekranu zaraz przed naklejeniem folii. Różnica polega także na tym, że część folii zbiera pod sobą pęcherzyki powietrza, natomiast inne nie mają tego problemu i od razu doskonale przylegają.

Folie na telefon różnią się trwałością – niektóre modele będą bardzo podatne na uszkodzenia i wycieranie się, co wpływa na to, że po kilku tygodniach należy je wymienić. Najlepsze folie dostępne na rynku będą skutecznie chroniły ekran przed zarysowaniami.

Folia hartowana na telefon

To inna nazwa szkła hartowanego. Producenci w większości modeli z wyższej półki wykorzystują szkło Gorilla Glass. Jeśli nie masz takiego smartfona, możesz kupić folię hartowaną i założyć ją na ekran. Istnieje kilka wersji folii hartowanej:

 • Przejrzyste – która jest praktycznie niewidoczna. Jej głównym zadaniem jest ochrona ekranu przez upadkami.
 • Matowa – (anti-glare), która usuwa odbicia światła, dzięki czemu można łatwiej korzystać ze smartfona wtedy, gdy świeci słońce.
 • Zmniejszająca kąty widzenia – jeśli nie chcesz, by ktoś inny widział, co robisz na smartfonie. Pamiętaj, że może to przeszkadzać w czasie używania smartfona.

Dobra folia hartowana jest bardzo cienka i praktycznie nie widać jej na smartfonie. Szkło hartowane jest zawsze idealnie dopasowane i nie ma problemu z jego założeniem. Nie wpływa także na jakość obrazu. Jeśli obawiasz się tego, że nie uda Ci się nakleić folii na ekran smartfona, wybierz szkło hartowane. Jego zaletą jest to, że ochroni smartfon w czasie upadku na podłogę. Zbicie ekranu to jeden z najczęstszych problemów, który dotyka użytkowników smartfonów, a jeśli zabezpieczymy go szkłem hartowanym, prawdopodobieństwo takiego wypadku będzie znacznie mniejsze.

Folia lustrzana na telefon

Według producentów folii lustrzanych, wzmacniają one barwy wyświetlane na ekranie smartfona i poprawiają widoczność. Dobra folia lustrzana znacznie zwiększa efekt odbicia światła. Dzięki niej, używany telefon będzie wyglądał ładniej. Niestety, ale używanie folii lustrzanej ma jedną wadę – gdy korzystasz ze smartfona w świetle, musisz zwiększyć jego jasność. Folia lustrzana bardzo dobrze pokrywa rysy i sprawia, że możesz łatwiej przesuwać palcami po ekranie.

Folia na telefon usuwająca rysy

Jeśli Twój smartfon ma już ryski, powinieneś kupić folię, która zmniejszy ich widoczność. Takie rozwiązanie jest tanie i sprawia, że smartfon wygląda o wiele lepiej. Naszym zdaniem, najlepiej jest pomyśleć o folii ochronnej jeszcze przed pojawieniem się rysek. Gdy telefon jest mocno porysowany, naklejenie folii nie da dobrego efektu.

Im tańsza jest folia, tym gorsze są jej parametry. Jeśli kupisz folię za kilka złotych, możesz być pewny, że używanie smartfona stanie się znacznie mniej przyjemne, a obraz – zniekształcony.

Większość folii w cenie od 20 złotych jest bardzo trwała i można je używać nawet przez kilka miesięcy. Gdy dojdzie do porysowania folii (co jest normalne w przypadku folii poliwęglanowych), mogą pojawić się problemy z działaniem funkcji dotyku.

Alternatywą dla używania dobrych folii są pokrowce zabezpieczające smartfon z przodu i z tyłu. Dzięki temu można usunąć problem z rysowaniem się smartfona. Minusem jest to, że za każdym razem, gdy wyjmujesz smartfon, musisz otwierać i zamykać obudowę.

Folia ochronna na telefon - Ranking 2022

Warto sprawdzić ranking w kategorii Folia ochronna na telefon, który codziennie aktualizujemy na podstawie popularności produktów i opinii użytkowników. Są tam najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

RankingFolia ochronna na telefonProducentCena
1Onyx Folia ochronna DooDroo dla Onyx Boox Note AirOnyxAktualna Cena
2Spigen SGP SGP POWŁOKA GLAS.TR NANO LIQUIDSpigenAktualna Cena
33MK Hartowane szkło hybrydowe na aparat FlexibleGl3MKAktualna Cena
4Apple iPhone 7 Plus zestaw szkieł ochronnych na tylny aparat telefonu FOAP417TGOB000000Aktualna Cena
5Xiaomi Szkła na aparat POCO X3 Pro - zestaw szkieł ochronnych na tylny aparat telefonu FOXMC38TGOB000000XiaomiAktualna Cena

Folia ochronna na telefon - Opinie

 1. Mam taka folię ochronną i nie wyobrażam sobie, żeby mój telefon mógł jej nie mieć – to spore udogodnienie, szczególnie, że telefon noszę w torebce luzem więc często się rysuje, a dzięki folii nie ma tego problemu 🙂

 2. Miałam okazję przetestować 3 z wymienionych w powyższym rankingu folii i powiem tak – folia z 3mk NAJlepsza! Po pierwsze idealnie sie zakłada, nie wyszły żadne bąbelki , pieknie się przykleiła, po drugie docięta idealnie i ni widać jej na telefonie. Kupiona przez internet iscratch.pl Ja sie juz przekonałam że folia folii nierówna

 3. Z rankingiem folii akurat się zgadzam, pytanie tylko czemu decydować się na jakąkolwiek, skoro można znaleźć rozwiązanie łatwiejsze w aplikacji, trwalsze i odporniejsze?

  Polecam zainteresować się płynnymi ochraniaczami ekranu. Ja od kilku miesięcy używam wowfixita i jestem z niego bardzo zadowolona, jak nigdy z żadnej folii. Żadnych problemów z nałożeniem na ekran, do jednej kieszeni wrzucam klucze, drobniaki i telefon i nie muszę się martwić nawet mikrorysami 😉

 4. Ja tam zamawiałem folię do telefonu w Iscratch, mają duży wybór bardzo odbrej jakości folii . Te od nich sprawdzają mi się najlepiej

 5. Szczerze mówiąc to nigdy nie zakładam na telefon folii. Decyduję się zawsze na szkło hartowane, bo jestem przekonana, że to o wiele lepsze rozwiązanie. Przede wszystkim bezpieczniejsze dla ekranu telefonu. Już kilka razy mi spadł i nic złego się nie stało, żadnych oznak na ekranie, chociaż raz szkło strasznie się zniszczyło. Moim zdaniem dobra folia ochronna jest OK ale tylko na chwilę. Później już trzeba wymienić na szkło.

 6. Niedawno kupiłem taką folię w sklepie internetowym Hurtel i jestem z niej zadowolony. Telefon upadł kilka razy, a szyba nie pękła i nadal ma zero rys.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here